0342 326 5009
Sosyal Medya Hesaplarımız

Zeytinyağlı Defne Sabunu (Defne Oranı %5)

25 Kasım 2017
327 kez görüntülendi
Zeytinyağlı Defne Sabunu (Defne Oranı %5)

Zeytinyağlı Defne Sabunu

Şifa kaynağı olarak gösterilen zeytinin farklı yöntemlerle çeşitli işlemlerden geçirilmesi sonucu elde edilen zeytinyağı sayısız fayda ve yararı ile kozmetik sektöründe de yaygın olarak kullanılmaktadır. Sivilceden saç dökülmesine kadar farklı pek çok sorunun şifa kaynağı olarak gösterilen zeytinyağının hammaddesi olduğu çeşitli sabunlar üretilmekte olup bunlar arasında öne çıkanlardan biride zeytinyağlı defne sabunu olarak öne çıkmaktadır.

Bunun nedeni zeytinyağının şifa kaynağının defnenin faydaları ile birleşerek çok daha etkili hale getirilmesidir. Zaten defne sahip olduğu bu zengin fayda içeriği sayesinde tek başına dahi sabunun hammaddesi olmayı başarmakta ülkemizde defne sabunu üretimi de yoğun olarak gerçekleştirilmektedir. Defnenin zeytinyağı ile birleştirilmesi hususunda ise son derece dikkatli olunmalıdır. Karışım çok iyi ayarlanmalı zeytinyağının içerisine katılacak olan defne miktarının doğru belirlenmesi gerekmektedir. Zaten defne içeriği yapılan sabunun cinsini de belirler. Bazı sabunlarda % 5 defne zeytinyağının içerisine katılırken bazı sabunlarda ise bu oran % 10 defne seviyesine kadar çıkarılabilmektedir.

Zeytinyağlı defne sabununu bu kadar değerli kılan en önemli özelliği defnenin sağladığı antiseptik özelliğin zeytinyağının cildi besleyen mucizevi etkisi ile birleşerek sivilceli ciltlerde oldukça etkili sonuçlar vermesidir. Sivilce başta olmak üzere çok sayıda cilt sorununa iyi gelen zeytinyağlı defne sabunu antiseptik özelliği bulunduğu için mikrop kaynaklı olan cilt hastalıklarının tedavisinde de sıklıkla kullanılmaktadır. Zeytinyağının besleyici özelliği bulunduğu için cildi beslemekte bu da cildin çok daha genç, parlak ve sağlıklı görünmesini sağlamaktadır.

Cilde olan olumlu etkilerinin yanı sıra saç dökülmesine de engelleyen zeytinyağlı defne sabunu içerisinde bulunan defne miktarı da hangi amaç için kullanılacağı hususunda önemli bir belirleyendir. Örneğin ciltte bulunan sivilce sorunları için zeytinyağlı defne sabunu kullanılacaksa defnenin bu alandaki gücünden yararlanmak için % 20 defne içeriği barındıran sabunlar tercih edilmelidir. Şahinzade Dış Ticaret olarak en kaliteli zeytinyağlarını kullanarak üretmiş olduğumuz defne sabunlarımızı dünyanın en seçkin ülkelerine ihraç etmeye devam ediyor, sağlık açısından son derece yararlı olan çok sayıda sabun çeşidini ürün gamı arasında bulundurmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?