0342 326 5009
Sosyal Medya Hesaplarımız

Kakaolu Helva

23 Kasım 2017
217 kez görüntülendi
Kakaolu Helva

Kakaolu Helva

Osmanlı mutfağının değerli miraslarından biri olan helva Türk kültürünün ayrılmaz bir parçasıdır. Kutlamaların ve cenazelerin vazgeçilmezleri arasında yer alan helva farklı çok sayıda çeşitte üretilmektedir. Bunlar arasında yer alan kakaolu helva sahip olduğu kendisine has tadı ile en çok tüketilen helva çeşitlerinden biri olmayı başarmaktadır. Helvanın tüm faydalarından yararlanmanıza olanak sağlayan bu enfes lezzet kakaonun getirdiği lezzet cümbüşü ile tercih edilirliğini arttırmaktadır.

Son derece lezzetli bir tatlı olmasına rağmen aynı zamanda yüksek oranda yarar barındırması nedeni ile tatlıyı seven çocuklarınıza yedirebileceğiniz son derece sağlıklı bir tatlı olarak kabul edilmektedir. Tokluk hissi sağlaması ve bu hissin uzun süre devam etmesi de aslında sanılanın aksine bu yiyeceği kilo aldıran değil kiloyu dengede tutan bir besin yapmaya yetmektedir. Mideyi rahatlatması nedeni ile mide rahatsızlıkları olan kişilerin düzenli olarak helva tüketmesi önerilir. Yüksek oranda enerji sağlaması nedeni ile çocukların, spor yapan kişilerin ve emziren annelerin tüketmesi oldukça yararlıdır.

Emzirme döneminde anne sütünü bariz oranda arttırdığı bilinmektedir. Osmanlı mutfağından Türk mutfağına geçen ve bu geçişten günümüze gelen süreçte her zaman tercih edilirliğini arttırmayı başaran helva ihracat konusunda da oldukça iddialı bir kalemdir. Helva ihracatı rakamları her yıl biraz daha artarken bu alanda en çok ihracat yapan firmalar arasında yer alan Şahinzade Dış Ticaret olarak ürün gamımızı arttırmakta ve kaliteli helvalarımız ile iddiamızı sürdürmekteyiz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?