0342 326 5009
Sosyal Medya Hesaplarımız

Fındıklı Cezerye

21 Kasım 2017
267 kez görüntülendi
Fındıklı Cezerye

Fındıklı Cezerye

Oldukça sevilen bir tada sahip olan Cezerye aynı zamanda faydalı çok sayıda içeriği de aynı anda bünyesinde barındırması sayesinde sağlık açısından oldukça yararlı bulunuyor. Sağlıklı atıştırmalık arayanlara hitap eden cezerye farklı pek çok türde yapılmakla beraber bunlardan en çok beğenilenlerin başında fındıklı cezerye geliyor. Cezerye adı bu tatlı atıştırmalığın ana maddesi olan havuçtan gelirken Arapça havuç anlamına gelen Cezer kelimesinden türetiliyor.

Kökeni oldukça eskilere dayanan bu tatlı için ilk olarak havuç rendelenmekte ve rendelenen havuç haşlanmaktadır. Haşlanan havuç özel kazanlara alınarak şekerle kavrulurken içerisine tercih edilen kuruyemişler eklenir. Tercih edilen kuruyemiş ne olursa olsun tatlının vazgeçilmezi havuçtur. Havucun yoğun miktarda A ve C vitamini barındırması sayesinde göz sağlığı açısından oldukça faydalı bulunan Cezerye aynı zamanda içeriğinde barındırdığı fındık sayesinde de yoğun şekilde enerji veriyor.

Cezeryenin Faydaları arasında;

  • Göz sağlığına iyi gelir,
  • Kolesterolü düşürür,
  • Saç köklerini güçlendirir ve saç dökülmesini engeller,
  • Cildi besler ve daha canlı, daha genç bir görünüm almasını sağlar,
  • Yüksek enerjisi sayesinde yorgunluk hissini alır,
  • Kalp sağlığına iyi gelir,
  • Alzheimer hastalığına karşı savaşır,
  • İçerisindeki etken maddeler sayesinde cildi içten beslediği için ciltteki yaşlılık belirtilerinin ortaya çıkmasını geciktirir.

Sağlık açısından son derece olumlu faydaları bulunan Cezerye bu özelliği sayesinde sıradan lokumlardan ayrılmakta ve kendisine özel bir yer edinmektedir. Basit yöntemlerle evde cezerye yapımı mümkün olmakla beraber evde yapılan cezeryeni kesinlikle fabrikasyon yöntemi ile üretilen ürün ile aynı olmasını beklemek mümkün değildir.

Bu alanda uzun yıllardır üretim yapan Şahinzade Dış Ticaret olarak 20 yıla yaklaşan tecrübemiz ile edindiğimiz tüm bilgilerimizi üretim aşamasında kullanıyor, deneyimlerimizden edindiğimiz püf noktaları meslek aşkı ile ürünlerimize aktarıyoruz. Bu sayede kusursuz lezzetlere sahip olan cezeryeler üretiyor, bu eşsiz lezzeti çok sayıda ülkeye ihraç ederek lezzetin tüm dünyaya yayılmasını sağlıyoruz. Şekerleme ihracatı yanı sıra şirketimiz zeytinyağı, zeytinyağlı sabun, kuru meyve, yaş meyve sebze ile kuruyemiş gibi pek çok alandaki ürünlerimizin satış ve pazarlamasını gerçekleştirmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?