0342 326 5009
Sosyal Medya Hesaplarımız

Antep Fıstıklı Helva

21 Kasım 2017
246 kez görüntülendi
Antep Fıstıklı Helva

Antep Fıstıklı Helva

Kendi başına büyük bir lezzet cümbüşü sunan Antep fıstığının helva ile buluşması sonucu üretilen Antep fıstıklı helva eşsiz lezzeti ile kahvaltı sofralarının vazgeçilmezidir. İçerisinde faydalı çok sayıda içerik bulundurduğu için aynı zamanda son derece sağlıklı bir besin olan helva Türk mutfağının ayrılmaz bir parçasıdır. Tatlıya belki de en yakışan kuruyemiş olarak öne çıkan Antep fıstık helvaların da vazgeçilmezidir.  Kolesterolü yükseltmeden enerji vermesi helvanın en büyük özelliğidir.

Bu yönü ile tatlı krizleri yaşayan kişilerin zararlı şekerli yiyecekler yerine son derece faydalı olan helva tüketerek bu krizlerini aşmaları önerilir. Aynı zamanda uzun süreli tokluk hissi vermesi nedeni ile kahvaltı öğününde kesinlikle tüketilmesi önerilir. Kalsiyum açısından zengin olması sayesinde büyüme çağındaki çocukların günlük kalsiyum ihtiyaçlarının büyük bir bölümünü karşılar. Balgam söktürücü özelliği bulunduğu için öksürmeye başladığınız anda düzenli tüketmeniz durumunda bu rahatsızlığı hızlı bir şekilde atlatmanızı sağlar.

Helvanın içerisine farklı pek çok malzeme konulmakla beraber zaten helvanın ismini de içerisine konulan bu malzeme verir. Örneğin fındıklı helva, tahinli helva, kakaolu helva, Antep fıstıklı helva ve yaz helvası en çok bilinen türleridir. Bunlar arasında Antep fıstığının eşsiz lezzeti içerisine harmanlandığı için en lezzetlisi olarak Antep fıstıklı helva olarak kabul edilir. Yine Antep fıstığının sağlık açısından oldukça önemli faydaları bulunması ve bunun helvanın faydaları ile buluşması da olumlu bir etki yaratmaktadır.

Türk mutfak kültürünün en köklü tatlılarından ve eşsiz lezzetlerinden biri olan Antep fıstıklı helvanın eşsiz lezzeti ülkemizde olduğu kadar en az yabancı ülkeler tarafından da beğenilmekte ve talep edilmektedir. Türkiye helva ihracatı konusunda oldukça iddialı olup önemli bir ihracat kalemi olarak helva üretimi de her geçen gün artmaktadır. Bu alanda en fazla ihracat yapan şirketler arasında yer alan Şahinzade Dış Ticaret olarak lezzet konusunda eşsiz ve rakipsiz helva çeşitlerimiz ile hizmetlerimize devam etmekteyiz. Yılların getirdiği tecrübeyi kaliteli işçilik ve son derece titiz bir çalışma süreci ile hayata geçiren şirketimiz bu sayede alanının en başarılı markalarından biri olarak anılmayı başarmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?